|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Japanese, Chinese, Western |
| Certification: | CE, FDA |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Silicone mouse pad with wrist rest support |
| Material | Silicone |
| Model Number | GP-G007A |
| Heat resistant | -40- +230°C |
| Type | Promotional gift |
| Feature | Eco-friendly |
| Brand | ODM,OEM |
| Place of Origin | Zhongshan,Guangdong,China (Mainland) |
| Certification | FDA,LFGB,SGS |
| Usage | mouse pad,promotional gifts |
| Supply Ability | 100000Piece,Pieces per Month |
| Weight | 100g |
| Size | 23*19cm |
| Color | Blue, red, grey, black, can be Customized |
|
Customer LOGO acceptable,may add any print informations as customer |
|
| Package | Opp bag,as customized |
| Port | Zhongshan |
| payment | T/T,Trade assurance,LC,paypal,Western Union |
| Productions lead time | 3-25 days,but final delivery depends on quantity |
| Product Description |
1.100% silicone,eco-fridendly,non-toxic 2.durable and waterproof 3.can be printed with any logo and image as customers design 4.The Best promotional and Advertising Gift |


