| Customization: | Available |
|---|---|
| Age: | 0-3 Months, 0-3 Months |
| Color: | Customzied Color, Customized Color |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Silicone baby teether |
| Material | Silicone |
| Model Number | GP-H006 |
| Heat resistant | -40- +230°C |
| Type | baby chewing toy |
| Feature | Massage gums,Non-toxic,soft |
| Brand | ODM / OEM |
| Place of Origin | Zhongshan,Guangdong, China (Mainland) |
| Certification | FDA, LFGB, SGS |
| Supply Ability | 10000Piece/Pieces per Month |
| Weight | 17-23g,depend on different pattern |
| Size | 60-85mm,depend on different pattern |
| Color | pink,green,blue,yellow,orange |
| MOQ | 100pcs |
| Customer LOGO acceptable,may add any print informations as customer | |
| Package | Opp bag / box/as customized |
| Port | shenwan |
| payment | T/T,Trade assurance,LC, paypal, Western Union |
| Productions lead time | Normally 20-25 days,final delivery depends on quantity |
| Product Description | 1.Food grade silicone material,non-toxic,can be bitten directly 2.Helps gum development and exercise chewing ability 3.cartoon pattern 4.Resistant to pull |