Custom Mini Silicone Business Gifts Mobile Phone/Bus/Bank Debit Card Holder Cover
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Chinese, Western, Simplicity |
| Certification: | LFGB, CE, FDA |
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2013
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Sign In to see all verified strength labels (19)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- GP-G0010
- Customized
- Customized, Customized
- Hardness
- Soft, Soft
- Disposable
- Non-Disposable
- Type
- Promotion Gifts
- Usage
- Credit Card, Business Card
- Gender
- Unisex
- Season
- All
- Fashion Element
- Candy Color
- Waterproof
- Waterproof
- Material
- Silicone
- Color
- Multi Colors
- Weight
- 11g
- Transport Package
- OPP Bag+Carton
- Specification
- 86*56*3mm
- Trademark
- MINGXIN
- Origin
- Guangdong, Cn
- HS Code
- 3926909090
- Production Capacity
- 1000PCS/Week
Product Description
| Name | Silicone card cover |
| Material | Silicone |
| Model Number | GP-G0010 |
| Heat resistant | -40- +230°C |
| Type | Practicality |
| Feature | Eco-friendly, easily clean, unbreakable |
| Brand | ODM / OEM |
| Place of Origin | Zhongshan,Guangdong, China (Mainland) |
| Certification | FDA, LFGB, SGS |
| Usage | Card cover, office, school, exhibition |
| Supply Ability | 100000Piece/Pieces per Month |
| Weight | 11g |
| Size | 86*56*3mm |
| Color | purple,green,pink,orange,black,grey,red,yellow,or customized |
| MOQ | 1000pcs |
| Customer LOGO acceptable,may add any print informations as customer | |
| Package | Opp bag/as customized |
| Port | zhongshan |
| payment | T/T,Trade assurance,paypal,Western Union |
| Productions lead time | Normally 20-25 days,final delivery depands on quantity |
| Product Description | 1.made of high quality silicone, eco-friendly, non-toxic, soft 2.easy to clean, comfortable hand feeling 3.custom designs, sizes, colors and logo are highly welcomed 4.you can put credit card, bus card, ID card and other items, it can't slip out of pocket because of non-slip bottom |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Promotion gift
- Others Promotion gift
- Custom Mini Silicone Business Gifts Mobile Phone/Bus/Bank Debit Card Holder Cover
Related Categories
Hot Searches
More