Fitness Accessories Non-Slip Gym Ergonomics Workout Barbell Silicone Gym Grips for Fitness Strength Training
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Standard |
| Level: | 10kg |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2013
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Sign In to see all verified strength labels (19)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- GP-FG003
- Category
- Bar
- Gender
- Unisex
- Material
- Silicone
- Bar Diameter(mm)
- Non
- Length of Bar(m)
- Non
- Weight of Bar(kg)
- Non
- Process
- Non
- Color of Disc
- Non
- Product Name
- Silicone Gym Grips
- Model Number
- Gp-Fg003
- Feature
- Eco-Friendly
- Weight
- 35
- Size
- 9.5*4.5cm
- Color
- Black/Gray
- Transport Package
- Carton or According to Customer
- Specification
- SGS
- Trademark
- MINGXIN
- Origin
- Zhongshan Guangdong
- Production Capacity
- 1000PCS/Day
Packaging & Delivery
- Package Size
- 9.50cm * 4.50cm * 4.50cm
- Package Gross Weight
- 0.100kg
Product Description
Fitness Accessories Non-Slip Gym Ergonomics Workout Barbell Silicone Gym Grips For Fitness Strength Training
| Name | Silicone barbell grip |
| Material | silicone |
| Weight | 35g |
| Size | 9.5*4.5cm |
| Color | Black, grey |
| MOQ | 100pcs |
| Customer LOGO acceptable,may add any print informations as customer | |
| Package | opp |
| Port | zhongshan |
| payment | T/T,Trade assurance,LC, paypal, Western Union |











Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Sports
- Fitness Accessories Non-Slip Gym Ergonomics Workout Barbell Silicone Gym Grips for Fitness Strength Training
Related Categories
Hot Searches
More