|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color: | Pink, Blue, Transparent |
| Type: | Non Disposable |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Silicone hair dye cap |
| Material | Silicone |
| Model Number | GP-G0015 |
| Heat resistant | -40- +230°C |
| Type | hair dye cap |
| Feature | eco-friendly |
| Brand | ODM / OEM |
| Place of Origin | Zhongshan,Guangdong, China (Mainland) |
| Certification | FDA, LFGB, SGS |
| Usage | food storage |
| Supply Ability | 10000Piece/Pieces per Month |
| Weight | 112g |
| Size | 31*20cm |
| Color | white,pink,blue, or customized |
| MOQ | 500pcs |
| Customer LOGO acceptable,may add any print informations as customer | |
| Package | Opp bag / box/as customized |
| Port | zhongshan, shenzhen |
| payment | T/T,Trade assurance, paypal,Western Union |
| Productions lead time | Normally 20-25 days,final delivery depends on quantity |
| Product Description | 1. Made of high quality food grade Silicone 2. Non-stick, waterproof, eco-friendly, factory price wholesale 3. Durable, and beautiful design, it is easy to clean and store 4. OEM/ODM are welcome, any color and size are available 5. Quality: each product we have 100% inspected before shipping |